Turklerklani Blog

Laptoplu Blogcu

Ahmedinejad’tan Gul’e: Bizi kimse ayiramaz

Yorum bırakınİran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran ile Türkiye’nin kimsenin ayıramayacağı kardeş ülkeler olduğunu söyledi.

Ahmedinejad, İslam Zirvesi için gittiği Senegal’de dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le baş başa görüştü. İran’ın resmajansı IRNA’ya göre Ahmedinejad, “Türkiye’nin ilerlemesini kendi ilerlememiz gibi görüyoruz” derken, iki kardeş ülkeyi kimsenin ayıramayacağını vurguladı. İki komşu ülke arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilerek, var olan potansiyelin değerlendirilmesini isteyen İran lideri, “Ortak yatırımların önündeki engelleri kaldıralım” çağrısı yaptı. Türkiye ile İran arasındaki ortak yatırımların önündeki en büyük engel olarak, ABD’nin Tahran’ı izole etme politikası görülüyor.

Ahmedinejad, terörizm konusunun da ele aldığı görüşmede bölge ülkeleriyle işbirliği istediklerini vurguladı. İran lideri, bölgedeki son gelişmelerin de aynı işbirliği havası içinde avantaja dönüştürülebileceğini ifade etti. İran Cumhurbaşkanı, Türk işadamlarının Tahran’a bu hafta yaptığı ziyaretten de memnun kaldıklarını belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Senegal’deki temaslarının ardından milletvekili seçimlerine katılmak üzere bu sabah Tahran’a hareket etti.

Yazar: Ali

Adım ali adımı sorabilirsin de özel hayatımdan sanane be insan :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s