Turklerklani Blog

Laptoplu Blogcu

Sureyya Ayhan’a mujdeli haber!

Yorum bırakın


Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu, ömür boyu men cezası alan milli atlet Süreyya Ayhan Kop’un cezasını bozdu.

Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop’un davasını bugün gören Tahkim Kurulu, delil yetersizliği ve Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu’nun ceza gerekçelerinde bulduğu bazı eksiklikler nedeniyle verilen cezayı tekrar görüşülmek üzere federasyonun ceza kuruluna iade etme kararı aldı.

Milli atlet, ABD’de kamp yaptığı dönemde Dünya Anti Doping Ajansı (WADA) görevlilerine verdiği numunelerin her ikisinde de yasaklı maddelere rastlanmasının ardından Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu tarafından ömür boyu pistlerden men cezasına çarptırılmıştı.

Tahkim Kurulu’na yaptığı savunmada, ilk cezasını numune vermemesi nedeniyle doping kontrol sürecini bozmaktan, ikinci cezasını ise numunelerinde doping maddesine rastlanması nedeniyle aldığını belirten Ayhan’ın, iki ceza nedeninin birbirinden farklı olduğunu ve Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu’nun yanlış karar aldığını savunduğu öğrenildi.

-KOP: ”ADALET YERİNİ BULDU”-

Süreyya Ayhan Kop’un eşi ve antrenörü Yücel Kop, adaletin yerini bulduğunu söyledi.

Milli atlete verilen ömür boyu pistlerden men cezasının çok büyük yanlı olduğunu ifade eden Kop, ”Bir yanlışlık yapıldı. Hukuk bu kadar boş değil, bu ülke bu kadar sahipsiz değil. Uzman kişilerin, bu işleri bilen kişilerin verdiği karardan dolayı teşekkür ediyoruz. Doğruyu gösterdiler. Adalet yerini buldu” diye konuştu.

Süreyya Ayhan’ın en düşük cezayı alması gerektiğini dile getiren Kop, verilen çok ağır kararın ardından büyük bir yanlıştan dönüldüğünü kaydetti.

A.A.

Yazar: Ali

Adım ali adımı sorabilirsin de özel hayatımdan sanane be insan :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s