Turklerklani Blog

Laptoplu Blogcu

Futbolu Seven Kişilere İyi Haber-miş

Yorum bırakın


Aslında samanyolu tvyi pek izlemem haberlerini dinlemem açıkcası haz etmem pek.Şimdi sabah 07:18 de bir arkadaş gösterdi haberide.Haberlerini okuyunca haklı olduklarını söyleyebilirim açıkcası.Türkiyede yayıncılık anlayışının ve kuruluşlarının ne kadar alçak olduklarını anlatmak istemişler açıkcası.

DigiTürk ve D-Smart kuruluşlarının abartılı süslü boyalı reklamlarına kanardık biz hani D-Smarta geç herşey senin olsun DigiTürke geç gergoge bushun evini gör gibi.Yok be harbi adam bizim yaşadığımızı yazmış.Biz maçları izleyelim diye D-Smart aldık bi süre izleyebildik ana oda ne adamlar artık maçlar için para istiyorlar.Mahalle köşelerindeki mini sıcak kahvehanelereride seyyar bayileri yapmışlar.Orada yayın başına paraları kırışıyorlar.

Gelelim iyi haber meselesine.Liglerin yeni yayın ihalesi için Türk Telekomda başvurmuşmuş felanda felan.Ocak ayındaki yayın hakları ihalesine Türk Telekomda sponsor olacakmış buna göre rizespor rizede maç yapıyorsa eğer o takımın maçı izlenebilecekmiş.Bunun benzeri uygulamayı biz 4-5 yıl kadar öncede yaşamış idik.Hiç bir 3 büyük maçını izleyememiştik.

Bu senede bunu planlamakmış amaçları.Böyle bir haberi yazmış samanyoluhaber yazarı Aykut IŞIKLAR.

http://www.samanyoluhaber.com/h_310109_futbolseverlere-muthis-haber.html

Aykut bey bırakın allah aşkına onlarınki palavra ama bu dahada beter bir palavra.Burası Türkiye bunu unutarak yazdınız bunları sanırım.Burada vatandaşı nasıl soyarım diye ilginç fikirler türetiyorlar.Sizde sevindirici haber diyorsunuz.

Her taşında altında bi bok böceği arar oldum bu ülkede.Ülkeye dünya standartlarında yenilikler getirse kesin bir çıkarları var derim.

Hani kaz gelmiyecek yerden tavuk esirgenmez ya TRT de o hesap :).Aslında insanları kandırmaya pekde gerek yok.

10 yıl kadar önce okuduğum bir kitapta yurt dışından gelen bir adam arkadaşına burası niye böyle diyor.Arkadaşı ise burası Türkiye böyle kabullen diyor.

Vatandaşı soymak için bin türlü palavra atan bu siyasiler varken,bbir tane doğru iş yokken TRT den doğru bir iş beklemeyin isterseniz.

Yazar: Ali

Adım ali adımı sorabilirsin de özel hayatımdan sanane be insan :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s